Vsem udeležencem petkovega medkulturnega srečanja se zahvaljujemo za AKTIVNO udeležbo. Brez vas dogodka ne bi bilo!
Hvala tudi izvajalcem za požrtvovalne priprave ter kakovostne izvedbe delavnic. Delavnice so bile poučne, zabavne in dinamične, več v fotogaleriji!
Hvala donatorjem, ki ste prispevali odlične jedi svojih kultur (tako restavracijam Yildiz Han, Tajmahal in Gostilni Zajc) kot vsem fizičnim osebam, ki ste vložili trud v pripravo jedi.
V soboto 1.3.2014 smo se na medkulturnem srečanju poleg mnogih drugih dejavnosti seznanili ter tudi dobro podprli z dobrotami Afrike, Bližnjega vzhoda, Balkana, Litve in Slovenije. Pohvala Simoni, ki je vodila priprave in delavnico, lepa hvala pa tudi vsem, ki so prispevali dobrote svojih dežel in kultur.
Člani Afriškega foruma so nam na prikupen in šaljiv način skozi igro Afrika Slovenija Express prikazali načine, ki jih migranti iščejo, da lahko pridejo v "obljubljeno" deželo. Priložnosti ali pasti migracij, kakor kdo razume in kakor komu uspe. Hvala vsem igralcem, res ste bili super! Še utrinki skozi oko fotografa:
V priponki je program socialnega dela 2011 podrobneje predstavljen.
V priponki je program socialnega dela 2011 podrobneje predstavljen.
Društvo izvaja in razvija program skupnostnega socialnega dela z otroki in mladostniki, posebej tudi z otroki prikrajšanimi za normalno družinsko življenje, migranti, prosilci za azil, begunci. Namen programa je socialno vključevanje otrok in mladih ter prepoznavanje in odzivanje na njihove potrebe, težave ali stiske, spodbujanje in omogočanje pogojev za aktivno preživljanje prostega časa. Program deluje preventivno in kurativno. V okviru programa delamo s posamezniki in skupinami.
Izvajamo:
-informiranje in svetovanje o pravicah, dolžnostih in možnostih otrok in mladostnikov
- različne (socialne, rekreativne, učne, ustvarjalne) aktivnosti, delavnice za razvijanje samospoštovanja, osebne in socialne odgovornosti, socialnih spretnosti in veščin, sodelovanja ter pridobivanje socialnih in več-kulturnih izkušenj. Vključujemo tudi starše oz. skrbnike.
Program je brezplačen. Vabimo otroke in mlade ter starše k vključitvi v program.
Program sta v letu 2011 podprla Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve RS in Občina Domžale.
V letu 2012 je program podprla Občina Domžale.
Dolgi Naziv: Društvo za razvoj in povezovanje družbenih ved in kultur ODNOS
Krajši naziv: DRUŠTVO ODNOS
Naslov: Mala Loka 22, 1230 DOMŽALE
Zastopnik: Irena Zajc, predsednica društva
Matična številka: 2201119
Davčna številka: 92925375
Davčni zavezanec: NE
Transakcijski račun:
Delavska hranilnica, št.: SI56 6100 0001 5008 381
Sparkasse d.d., št: SI56 3400 0100 7691 654
Pravnoorganizacijska oblika: Društvo
Dejavnost: S94.999 - dejavnost drugje nerazvrščenih članskih organizacij
Datum vpisa subjekta v sodni register: 15.06.2006
Skupni cilj programa je spodbujanje medsebojnega poznavanja in razumevanja med državljani tretjih držav in slovenskimi državljani, vzpostavljanje dialoga med ljudmi različnih kultur oz. etničnih skupin, vzpodbujanje strpnega in spoštljivega odnosa do kulturnih razlik, osveščanje o pomenu in pomembnosti medkulturnega dialoga, spoznavanje različnih kultur ter promocija etnične in kulturne raznolikosti.
K druženju, sodelovanju in soustvarjanju, vzajemnemu učenju vabimo posameznike, družine, otroke in odrasle.
****************************************************************
Program je financiran iz sredstev Evropskega sklada za vključevanje državljanov tretjih držav in Ministrstva za notranje zadeve Republike Slovenije
__________________________________________________
18.12.2013 smo imeli prijetno druženje v okviru programa Medkulturni dialog za strpno in vključujočo družbo. Srečali smo se v (pred)prazničnem vzdušju, ob Dnevu migrantov. Raznolika, kritična mnenja in izmenjava izkušenj udeležencev. Hvala vsem, ki ste prišli ter delili svoj čas ter izkušnje z nami!
Program financirata Evropski sklad za vključevanje državljanov tretjih držav ter Ministrstvo za notranje zadeve RS
Tudi tokrat ste nas obiskovalci razveselili z aktivno udeležbo. Debate o položaju priseljencev v Sloveniji so bile zanimive, izvirne, predlogi o bodočem druženju pa vzpodbudni! Se vidimo kmalu!
Program finacirata Evropski sklad za vključevanje državljanov tretjih držav in Ministrstvo za notranje zadeve RS
Velikemu muslimanskemu prazniku smo se poklonili tudi v društvu in sicer tako, da smo 22.10.2013 izvedli medkulturni dogodek na temo ISLAM IN ZAHODNI SVET. Pripadniki islamske vere so nam predstavili nekaj zgodovinskih dejstev, dve članici društva sta predstavili svoja prispevka in izkušnje življenja in dela v Turčiji. Naučili smo se tudi nekaj turških besed ter skupaj zapeli pesmico v turškem jeziku. Otroci so v svojem kotičku narisali nekaj motivov samovara in prebrali knjigo o deklici iz islamskega sveta.
Utrinki s Medkulturnega dogodka Afrika in položaj Afričanov v Ljubljani. Člana Afriškega foruma sta nam afriško celino poglobljeno predstavila, nam vsem osvetlila veliko podrobnosti, ki jih še nismo poznali ter nam hkrati predstavila svoje videnje življenja v Sloveniji, stiske, težave, prednosti, izzive...Tudi najmlajši so preživeli prijetne urice ob ustvarjanju motivov Afrike ter še mnogo drugega.
Program finacirata Evropski sklad za vključevanje državljanov tretjih držav in Ministrstvo za notranje zadeve RS
DRUŠTVO ODNOS bo v okviru prireditve »Veter v laseh« v Domžalah dne 3.10.2012 izvedlo delavnico namenjeno otrokom, mladim in odraslim.
Tema delavnice je »Povezave med socialnim vključevanjem ter športom in rekreacijo«. Namen delavnice je omogočanje pogojev za izražanje in refleksijo na omenjeno temo. Otroci , pa tudi starši oz. skrbniki se bodo lahko izrazili z risanjem, pisanjem, gibanjem ter pogovorom. Društvo vzpodbuja rekreativno in športno dejavnost otrok in odraslih. Tovrstne dejavnosti so pomembne z vidika celostnega razvoja človeka (telesa in duha) , so preventivne narave, imajo pa tudi družbeno in socialno dimenzijo. Pomembno je zagotavljanje enakih možnosti za vključevanje v rekreativne, športne ter socialne dejavnosti. Vsi otroci, tudi tisti iz socialno šibkejših družin in obrobja družbe bi morali imeti možnost tovrstnega udejstvovanja in vključevanja.
VABIMO VSE K UDELEŽBI!
Delavnica je del projekta "SDOM - Socialno delo z otroki in mladimi", ki ga tudi v letu 2012 podpira občina Domžale.
SPOŠTOVANI STARŠI
VABIMO VAS V INFO KOTIČEK ZA STARŠE otrok državljanov tretjih držav vključene v Osnovno šolo Livada Ljubljana.
VSEBINA PROGRAMA
PROGRAM JE ZA UPORABNIKE BREZPLAČEN!
Individualno posredovanje informacij in svetovanje se izvaja od ponedeljka do petka na Osnovni šoli Livada Ljubljana (v prostorih Čebelarskega društva).
ponedeljek, sreda, četrtek in petek od 8.00 do 12.00 in od 14.00 do17.00
torek od 8.00 do 12.00
V času šolskih počitnic in prostih dni se program ne izvaja.
Naročnik programa je Ministrstvo za notranje zadeve Republike Slovenije. Program se sofinancira iz sredstev Evropskega sklada za vključevanje državljanov tretjih držav (European Integration Fund) in proračuna Republike Slovenije.
V letu 2011 smo bili v društvu ODNOS zelo aktivni. Predvsem na socialnem področju. Izvajali in razvijali smo program socialnega varstva. Osrednje načelo in vodilo programa je socialno vključevanje v smislu podpore in pomoči posameznikom in družinam, predvsem tudi priseljenim prebivalcem, otrokom in mladim. Poleg kontinuiranega socialnega dela s posamezniki smo izvajali različne skupinske aktivnosti z namenom socialnega vključevanja otrok, mladih, družin, priseljenih prebivalcev.
- Pripravili in izvajali smo izobraževanje/usposabljanje za skupnostno delovanje in prostovoljsko delo. Izobraževanje/usposabljanje je potekalo od januarja do marca 2011 ter dodatno še novembra in decembra 2011.
- 22.5.2011 smo se z otroki in starši udeležili teka prijateljstva in sodelovanja v Domžalah
- 4.6.2011 smo v Domžalah pripravili in izvedli družabno socialni dogodek za otroke in družine
- V začetku septembra 2011 smo v okviru športnega dne na Mali Loki v Domžalah sodelovali s pripravo in izvedbo delavnic ter športnih aktivnosti za otroke.
- 5.11.2011 je bila v knjižnici Domžale delavnica z naslovom »Kaj in kako lahko storim za drugega in za skupnost«.
Od septembra 2011 poteka informiranje in svetovanje priseljenim prebivalcem na OŠ Livada Ljubljana.
Na socialnem področju je zelo pomembno tudi ozaveščanje širše javnosti. Zato so potekale tudi aktivnosti informiranja in obveščanja ter svetovanje v okviru različnih dogodkov.
- V mesecu maju 2011 smo sodelovali na festivalu prostovoljskih organizacij v Ljubljani.
- V mesecu septembru 2011 smo svoj program predstavljali na festivalu nevladnih organizacij LUPA v Ljubljani.
Cilj projekta je vzpostavitev odnosa medsebojnega spoštovanja, tolerance in solidarnosti v družbi ter razumevanja socialnega kulturnega okolja, s prizadevanjem za zmanjševanje neenakosti in polarizacije družbe. V projekt so vključeni različni akterji, ki so v stiku z romskimi družinami in mladimi, z namenom pomoči Romom pri integraciji v slovensko družbo, sprejemanja socialnih in kulturnih značilnosti okolja, ohranjanja identitete ter zmanjševanju izolacije in izključenosti. Projekt temelji na partnerskem sodelovanju različnih organizacij, ki bodo v sklopu projekta izvajale različne delavnice za mlade Rome.
Partnerji:
Projekt podpira Urad za mladino MOL.
DELO Z MIGRANTI, BEGUNCI IN PRIPADNIKI DRUGIH MANJŠINSKIH ETNIČNIH SKUPNOSTI ALI SKUPIN
PROJEKT »UČIMO IN DRUŽIMO SE SKUPAJ«
DELAVNICA »VLOGA IN MOŽNOSTI DELOVANJA MLADIH V SODOBNI DRUŽBI«
Kraj in datum: ROMSKI INFORMACIJSKI CENTER LJUBLJANA, 9.10.2010 Čas: 10.00 do 13.30
Delavnice se je udeležilo 5 mladih Romov in Rominj starih od 13 do 19 let iz Ljubljane. Delavnico so vodili in usmerjali mag. Franci Jazbec s sodelavkama Ireno Zajc in Klementino Jakopič (Društvo ODNOS) ter Haris Tahirović, predsednik Romskega društva Anglunipe Ljubljana. Tema delavnice so bile potrebe, vloga in možnosti delovanja mladih Romov in Rominj v sodobni družbi. Poseben poudarek je bil namenjen ugotavljanju in reflektiranju potreb in interesov mladih po dodatnem izobraževanju in usposabljanju ter delovanju v novo odprtem Romskem informacijskem centru v Ljubljani. Udeležencem so bile predstavljene možnosti neformalnega izobraževanja in usposabljanja na podlagi njihove predhodne izobrazbe, predznanj, veščin, izkušenj ter interesov. Predstavljeni so jim bili tudi pojmi kot so etnija, narod, socialno izključevanje in vključevanje, diskriminacija, demokracija, odgovorno in participativno državljanstvo, javna politika, država in javna uprava. Udeleženci so bili posebej vzpodbujeni in usmerjeni k razmisleku in učenju o družbi in javnih ustanovah oziroma nevladnih neprofitnih organizacijah, njihovi vlogi in pomenu v sodobni družbi. Poseben poudarek je bil tudi na seznanjanju udeležencev s pomenom in kompleksnostjo socialnega (tudi prostovoljskega) dela z ljudmi, na področju katerega je potrebno posebno in poglobljeno izobraževanje in usposabljanje. Udeleženci so aktivno sodelovali v pogovoru ter izrazili svoje potrebe in interese na področju izobraževanja in usposabljanja ter dela. Delavnica je tako potekala v sproščenem vzdušju obojestranske komunikacije in spoznavanja ter učenja. Dogovorili smo se o nadaljnjem sodelovanju in vključevanju v programe/projekte, ki se bodo pripravljali, izvajali in razvijali v Romskem informacijskem centru v Ljubljani.
Delavnica je del projekta »Učimo in družimo se skupaj«, ki ga v letu 2010 podpira Urad za mladino Mestne občine Ljubljana.
Delavnici v knjižnici Domžale
18.9.2010
Delavnice se je udeležilo 8 otrok starih 7 do 11 let. Vsebina delavnica je bila namenjena pogovoru o revščini in socialni izključenosti oziroma o socialnem vključevanju. Skupaj z otroki smo opredelili pojme ter povezave in razlike med njimi, jih na konkretnih primerih ponazorili ter tudi njim samim dali priložnost, da so reflektirali razumevanje le-teh na podlagi primerov iz vsakdanjega življenja. Leto 2010 je leto boja proti revščini in socialni izključenosti, zato se nam je zdelo primerno, da se tudi z otroki dotaknemo te teme.
23.9.2010
Vsebino pretekle delavnice smo tokrat nadgradili še z dodatno predstavitvijo pomena in vloge socialnega dela, posebej na področju socialnega vključevanja in nediskriminacije ljudi z različnimi težavami in stiskami. Dotaknili smo se tudi pomena in vloge prostovoljstva v družbi ter tudi pomena in vloge civilno-družbenih oziroma nevladnih neprofitnih organizacij.
Delavnici sta bili organizirani in izvedeni v okviru preventivnega socialnega programa za mlade, ki ga v letu 2010 sofinancira občina Domžale.
Predavanje in delavnica društva ODNOS dne 10.4.2010 v knjižnici Domžale
Delavnica, knjižnica Domžale, 13.3.2010
Društvo Odnos je v sodelovanju z Romskim društvom Anglunipe Ljubljana organiziralo in izvedlo delavnico v okviru projekta "Medkulturno učenje za romske in neromske otroke - Temeljni pojmi ter prevod in branje pravljic". Delavnice se je udeležilo veliko otrok od 7 do 12 let. Preko spoznavanja pravljic smo spoznavali tudi nekatere temeljne pojme, kot npr. diskriminacija, socialno izključevanje, rasizem, ...
V arhivu dogodkov smo zbrali nekaj utrinkov našega letošnjega dela.
V maju mesecu smo že tretjič povabili udeležnece na tek prijateljstva ter na Lumpi tek. Udeležba je vsako leto za kakšnega člana povečana.
Fotografije iz teka prijateljstva si lahko ogledate v galeriji.
Poletna srečanja so bila aktivna - delavnice ter druženja v naravi (Stari grad na Kamnikom, Rožnik, Šumberk...)
Celoletno druženje smo člani preživeli skupaj z otroci - udeleženci programa NAVDIH. Skupaj smo okrasili jelko, se obdarovali ter pozabavali ob glasbi.
Foografije iz srečanja si lahko pogledate tu
V okviru delavnice smo tokrat spoznavali življenje Vikingov, iz plastelina smo izdelovali različne predmete, ki so jih uporabljali Vikingi. Hkrati pa smo se v kreativni kuhinji preizkusili v svojih veščinah kuhanja.
Fotogalerija iz delavnice
V začetku oktobra smo preživeli nekaj prijetnih uric v SEM - Slovenskem etnografskem muzeju, kjer smo si ogledali razstavo Med naravo in kulturo, s pomočjo slik in predmetov smo si skušali pričarati občutke različnih krajev in kultur. Ob pogovoru in izmenjavi naših različnih izkušenj pa smo se spet veliko novega naučili.
Konec poletja si bomo zapomnili tudi zato, ker smo zadnjo počitniško soboto preživeli v družbi novih prijateljev na izletu na Šmarno goro - nekateri so bili tam prvič, drugi pa so že stalni obiskovalci hribčka nad Ljubljano - bilo je igrivo in sproščeno!
Razvijamo in izvajamo različne socialne projekte, v okviru katerih delamo z otroki in mladostniki ter tudi z družino. V okviru Male šole družboslovja je poudarek na spoznavanju in razumevanju tematike migracij, kultur in raznolikosti družbe in posameznikov.
Skupnostno socialno delo je namenjeno otrokom in mladostnikom (6-18 let), ki potrebujejo pogovor, podporo, usmerjanje in razumevanje. Prav tako delamo z družino, se pravi tudi s starši otrok.
Program v okviru razpisa "Podpora družini" je v letih 2007, 2008 in2009 sofinanciralo Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve. V letu 2009 je program podprla tudi občina Domžale.
V soboto, 24.5.08 je na športnem stadionu v Domžalah ponovno potekal tek Prijateljstva in sodelovanja. Teka smo se udeležili štirje otroci (Lumpi tek) in dva odrasla člana društva ( tek ob Kamniški Bistrici).
Vzdušje je bilo prijetno, športno- rekreativno - fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji.
Tek dejansko postaja pomemben člen projekta Navdih, saj med drugim spodbujamo otroke oziroma mladostnike k aktivnemu preživljanju prostega časa v sklopu športnih aktivnosti. Želeli bi jim približati tek in druge športne aktivnosti tudi z lastnim zgledom.
V soboto 29.9.2007 je potekal OTROŠKI SOBOTNI DAN V LJUBLJANI
Ogledali smo si svet v malem v Slovenskem Etnografskem muzeju.
Otroci so spoznavali različne kulture in običaje.
Obiskali smo popotniški hotel - hostel CELICA in se pogovarjali o svetu, potovanjih ter kulturni raznolikosti.
Sprehodili smo se po stari Ljubljani in spoznavali bogato kulturno dediščino mesta.
V Hiši eksperimentov na Trubarjevi ulici smo se spremenili v raziskovalce ter igrivo spoznavali svet znanosti. Udeležili smo se tudi ekperimentalne delavnice " Vsi enaki - Vsi različni".
Dne 10.5.2008 je ekipa (trojka) društva ODNOS uspešno in solidarno pretekla 12 km progo v okviru prireditve Pot ob žici. Z zgledom smo tudi otrokom in mladostnikom poskušali približati pozitivne strani teka.
Vabimo otroke in mladostnike od 7 do 15 let , da se nam v poletnih mesecih pridružite pri športno-rekreativnih, učnih in družabnih aktivnostih v okviru projekta Center za osebnostno rast otrok in mladostnikov NAVDIH.
Z vami se bomo srečevali in sproščeno družili v Ljubljani (park Tivoli) in v Domžalah (športni park in športno igrišče OŠ Dragomelj). Otroci boste razdeljeni v tri starostne skupine in tudi glede na interese.
V drugi polovici avgusta je predviden tudi dvodnevni tabor v okolici Ljubljane. Zato že sedaj vabimo vse, ki bi želeli v naravnem, sproščenem okolju spoznati nove prijatelje in se skupaj z njimi učiti o naravi, družbi in ljudeh. Za udeležbo na taboru se je potrebno prijaviti do 30.7.2008.
Za dogovor in podrobnejše informacije prosimo starše, da pokličete na telefon 041 384 900 (Franci, vodja projekta) ali 041 745 157 (Irena) ali pišete na e- naslov: drustvoodnos@gmail.com!
V nedeljo, 27.5.07 se je nekaj članov društva uspešno udeležilo Teka prijateljstva in sodelovanja v Domžalah.
Prijetno vzdušje, lepa proga in pozitivni občutki med in po teku, vse to je kratek opis dogajanja. O teku kot pomembnem dejavniku socialnega vključevanja bo v kratkem napisano malo več, do takrat pa čestitke vsem, ki se na kakršenkoli način športno udejstvujete in s tem potrjujete vizijo društva! Bravo tudi najmlajši članici društva, ki je odtekla en krog po stadionu!
Dne 2.6.07 je potekal zbor članov društva. Udeležba je bila dobra. Predvsem pa nas razveseljuje dober odziv in sodelovanje na predavanjih na temo migracij - izzivov in upravljanja večkulturnih družb (Mag. Franci Jazbec) ter problematike trgovine z ljudmi (mag. Srečko Šalamon). V nadaljevanju je potekala zelo zanimiva diskusija na temo socialnega dela z uporabniki storitev društva. Sodelujoči smo reflektirali dosedanje delo in izkušnje ter izpostavili nekaj dilem pri nadaljnjem razvoju in profesionalizaciji socialnega dela.
Dogodek je imel tudi povezovalen učinek, saj nam je uspelo ustvariti prostor srečanja, spoznavanja in sproščenega druženja v smislu medkulturnosti in meddisciplinarnosti
...delavnico "KAJ IN KAKO LAHKO NAREDIM ZA DRUGEGA in ZA SKUPNOST?"
V sproščenem vzdušju so se nam tokrat pridružili otroci, mladostniki ter tudi odrasli. pogovarjali smo se o možnostih osebnega aktivnega delovanja ter izmenjevali lastne izkušnje ter izpostavili tudi primere dobre prakse. Udeleženci nam že pošiljajo svoje izdelke, s katerimi prikazujejo svoj prispevek o tej temi. Na spletni strani bodo objavljeni v kratkem!
Hvala vsem, ki ste sodelovali!
Ljudje smo vsak dan postavljeni v situacije, ki jih določajo nacionalne in EU politike, čeprav se ne zavedamo, katere so in kako vplivajo na naša življenja, vse pogosteje pa se z njimi tudi ne strinjamo. Ena izmed teh politik je migracijska politika, ki se je prek evropskega projekta Puzzled by Policy (slo. Zmedeni od politike) lotevamo s ciljem izboljšati trenutno situacijo pomanjkljive vključenosti posameznikov in javnosti, katerih se politika migracij dotika posredno ali neposredno.
Puzzled by Policy s sloganom “Pomagamo vam, da postanete del EU” predstavlja uporabnikom prijazno spletno mesto, ki je začelo delovati leta 2012 in kjer lahko izvemo več o migracijskih politikah ter sporočimo svoja stališča o aktualnih problemih, povezanih z migracijami v EU (delavska migracija, študentska migracija, ilegalna migracija, združevanje družin, dovoljenja za bivanje itd).
Razprava o migrantskih vprašanjih v Slovenščini
Tudi Slovenija se sooča z različnimi problemi na področju migracij, ki dobivajo v času gospodarske in finančne krize dodatne razsežnosti, te pa so odvisne od mednarodnih in nacionalnih družbeno-političnih in ekonomskih odnosov. Odprta so bila in so nekatera vprašanja migracij, integracije, večkulturnosti, državljanstva.
Prispevki so objavljeni in dostopni prek povezave. Za ogled posameznih prispevkov lahko izberete razpravno temo in znak + pri posameznem razpravnem sklopu.
Sicer pa so poleg italijanskih, madžarskih, španskih in grških tem na voljo tudi vseevropske teme v angleškem jeziku.
Društvo Odnos sodeluje v projektu z namenom preizkušanja uporabnosti in učinkovitosti najnovejših spletnih orodij za informiranje in ozaveščanje ciljnih skupin ter njihovo vključevanje v spletne razprave na področju migracij.
Sodeluj v kvizu s pomočjo Puzzled by Policy vtičnika
S pomočjo prenovljenega programskega vtičnika lahko na zabaven način ugotavljate in grafično primerjate vaša stališča o migracijah z nacionalnimi in evropskimi politikami ter stališči posameznih institucij in se tako aktivno vključite v oblikovanje političnih procesov na področju migracij. Programski vtičnik Puzzled by Policy lahko namestite na katerokoli družbeno omrežje, spletni dnevnik ali spletno stran. Ob zaključku kviza je uporabnik usmerjen na Puzzled by Policy forum, kjer je aktivnih veliko razprav na temo migracij, kot sta npr. nezakonite migracije v Evropo, pravica do temeljnega dohodka.
Društvo Odnos, avtorske pravice pridržane
Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje
Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.